tusze do canon pixma ts5350

Tusze do Canon Pixma 5350 – źle przechowywane mogą zasychać

Posted on : by : Serwisant

Canon Pixma 5350 to urządzenie, które sprawdza się zarówno w warunkach domowych jak i w firmach. Jest wielofunkcyjne, więc można przy jego pomocy drukować, skanować dokumenty i przechowywać je w postaci elektronicznej, lub zeskanowane wydrukować. Drukowanie zeskanowanych jest możliwe nawet wtedy, gdy urządzenie wielofunkcyjne nie jest podłączone do komputera i wtedy, gdy jest podłączone, ale komputer jest wyłączony. Aby drukowanie było możliwe, do urządzenia trzeba założyć Canon Pixma TS5350 tusze. Wiele osób kupuje je na zapas. Warto jednak mieć na uwadze jedno. Nieodpowiednio przechowywane Canon Pixma TS5350 tusze mogą zasychać. Mogą też zaschnąć te, które są włożone do drukarki. Jak zminimalizować to ryzyko?

Tusze do Canon Pixma TS5350 trzeba przechowywać w oryginalnych opakowaniach

Jeśli kupujemy tusze do Canon Pixma TS5350 na zapas, nie powinniśmy ich rozpakowywać. Niech pozostaną w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu. Brak dostępu powietrza to brak ryzyka zaschnięcia tuszu w kanalikach głowicy drukującej. Z tego też powodu na głowicy drukującej nowych tuszy jest zawsze dokładnie przyklejona folia zabezpieczająca. Ściągnąć ja trzeba w chwili zakładania pojemnika z tuszem do drukarki. Jeśli usuniemy ją wcześniej i pozostawimy pojemnik z tuszem, możemy mieć pewność, że tusz w głowicy zaschnie i drukowanie nie będzie możliwe. Taki Canon Pixma 5350 tusz nie zasycha w całości. Głowicę najczęściej udaje się udrożnić, jednak nie jest to regułą. 

tusze do canon pixma ts5350

Canon Pixma TS 5350 tusz może zaschnąć również w drukarce

Ciekawostką jest to, że Canon Pixma TS5350 tusz, tak samo jak każdy inny, może zaschnąć także w drukarce. Tak się dzieje, jeśli drukarka jest bardzo rzadko używana. Jeśli nawet nie mamy potrzeby drukowania dokumentów, w celu zminimalizowania ryzyka zasychania tuszu w głowicy drukującej pojemnika, powinniśmy choć raz na kilka dni wydrukować cokolwiek. Nawet jedną stronę wydruku. Oczywiście powinien to być wydruk kolorowy. Drukowanie tylko w czerni oczywiście ochroni przed zasychaniem czarny pojemnik z tuszem, jednak w takiej sytuacji prawie na pewno zaschnie głowica pojemnika z tuszem kolorowym. Tego oczywiście też należy unikać.