airpods

Czy warto zainwestować w Airpods od Apple?

Posted on : by : Serwisant

Nie da się ukryć, że amerykański potentat na rynku sprzętów elektronicznych, którym od wielu lat jest marka Apple, zdążył sobie zaskarbić naprawdę szerokie grono użytkowników. Zarówno iPhone’y, iPad’y oraz MacBooki cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na ich minimalistyczny i niezwykle elegancki design, ale również ze względu na ponadprzeciętną jakość i wytrzymałość. Okazuje się, że cechą tych produktów jest również to, że są one kompatybilne tylko i wyłącznie z innymi sprzętami tej samej marki. Dla miłośników słuchania muzyki, a także tych co cenią sobie komfort i innowacyjność, firma wypuściła na rynek bezprzewodowe słuchawki Airpods. Czy jednak warto w nie zainwestować?

Jakość dźwięku w słuchawkach Airpods od Apple

Firma Apple już od wielu lat zdążyła nas przyzwyczaić do tego, że w jej produktach nie ma miejsca na żadne kompromisy, szczególnie pod względem jakości. Wykorzystuje ona nie tylko najlepsze i najdoskonalsze materiały do produkcji sprzętów, ale także najbardziej innowacyjne technologie, które mają zapewnić użytkownikom jak najlepsze odczucia podczas każdego kontaktu z urządzeniami marki Apple. Jak przedstawia się więc sytuacja w przypadku kultowych już słuchawek Airpods? Otóż dla wielu miłośników dobrego brzmienia, słuchawki nie zależnie od tego, czy są przewodowe czy też nie, maja zapewnić możliwie jak najlepszą jakość dźwięku. Apple zapewnia swoich użytkowników, że Airpods są wręcz naszpikowane nowoczesnymi technologiami, które znacząco potęgują wrażenia dźwiękowe i zapewniają, że jego jakość stoi na możliwie najwyższym poziomie. Można powiedzieć śmiało, że producent ma zupełną rację. Okazuje się, że w słuchawkach wykorzystano chociażby technologie adaptacyjnej korekcji. Co to oznacza w praktyce? Otóż dzięki wbudowanym mikrofonom, które dostrajają brzmienie do kształtu uszu użytkownika, docierający dźwięk charakteryzuje się niesamowitą czystością. Co więcej wbudowany w Airpods został również niewielki wzmacniacz wraz z szerokim zakresem dynamicznym oraz wykorzystana została technologia wsparcia dźwięku przestrzennego- Spatial Audio. Mimo że na pierwszy rzut oka, nazwy technologii mogą wydawać się wielu użytkownikom nieco tajemnicze i zagadkowe, to z pewnością zrozumieją ich znaczenie w momencie, kiedy pierwszy raz puszczą ulubiony utwór ze słuchawek od Apple. Jakość dźwięku z pewnością zrobi na nich ogromne wrażenie.

Czy warto zainwestować w słuchawki Airpods?

airpods

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy użytkownik ma swoje indywidualne preferencje, a także określony budżet, który chce przeznaczyć na akcesoria do do smartfona. Niemniej jednak tego typu słuchawki sprawdzą się w przypadku tych osób, które często słuchają muzyki i liczą na możliwie jak najwyższą jakość dźwięku. Skorzystać na Airpods’ach mogą również użytkownicy, którzy nie stronią od aktywności fizycznej i nie chcą, by podczas słuchania muzyki na siłowni, ich ruchy były skrępowane przez dodatkowe kable. Airpods to akcesorium do smartfona, które bez wątpienia warto posiadać.