urządzenia wielofunkcyjne brother

Jakie urządzenia wielofunkcyjne Brother warto kupić?

Posted on : by : Serwisant

Jeżeli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, to z pewnością nie zawiedziesz się, stawiając na produkty marki Brother. Jaki jednak model wybrać? Warto przeanalizować rozwiązania, które oferuje producent i postawić na sprzęt dostosowany do potrzeb i sposobu eksploatacji.

Kolorowe czy monochromatyczne?

urządzenia wielofunkcyjne brother

Odpowiedź na to pytanie tylko z pozoru jest łatwa. Opiera się na dwóch, często powiązanych ze sobą czynnikach. Czy istnieje potrzeba drukowania w kolorze oraz jaką ilością i częstotliwością wydruków zostanie obciążone urządzenie? Jeżeli wydruki czarno-białe zaspokoją potrzeby użytkownika, to warto zdecydować się na laserowe urządzenia wielofunkcyjne Brother. Ta technologia charakteryzuje się wysoką trwałością wydruków i rozsądnymi kosztami eksploatacji. Jest to również bezpieczna alternatywa dla użytkowników drukujących sporadycznie lub niewielkie ilości. Przewagą urządzeń monochromatycznych jest bowiem brak możliwości zaschnięcia głowicy drukującej. Usterka ta bywa bolączką w przypadku urządzeń atramentowych, szczególnie nieużytkowanych przez dłuższy czas.

Laserowe czy atramentowe?

Jeżeli wybierzemy wśród sprzętu Brother urządzenia wielofunkcyjne kolorowe, możemy zdecydować się na wydruk laserowy lub atramentowy. Brother drukarki wielofunkcyjne atramentowe to sprzęt o zdecydowanie niższym koszcie zakupu niż laserowa alternatywa. Ponadto cena kompletu kolorowych tuszy często jest wielokrotnie niższa od ceny kompletu tonerów. Przekłada się to na tańszą eksploatację. Wydruk atramentowy jest jednak mniej trwały. Zwykle też laserowe urządzenia wielofunkcyjne Brother drukują szybciej i są mniej awaryjne od wersji wykorzystujących atramentową technologię wydruku.

Co wybrać?

Poza powyższymi parametrami warto wziąć pod uwagę, w jakim środowisku będzie pracowało urządzenie. Do większych biur polecane są systemy laserowe.