Jak wybrać odpowiednie etui na telefon?

Posted on : by : Serwisant

W obecnych czasach telefony stały się narzędziami niezbędnymi do pracy dla większości ich użytkowników. Potrzeba kontaktu i bycia na bieżąco z informacjami, sprawiła, że telefony muszą być wszędzie tam, gdzie jest ich właściciel. Jak więc najlepiej zabezpieczyć urządzenie, tak aby sprostało ono intensywnemu trybowi życia i wyszło cało z niejednej opresji? Należy wybrać etui specjalnie dobrane do potrzeb posiadacza. Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań, dedykowanych konkretnym sytuacjom. W tym artykule zostanie przedstawione kilka z najciekawszych i najbardziej praktycznych obudów. 

Etui wodoodporne dla fanów sportów wodnych i nie tylko

Pomimo deklaracji wielu producentów o wodoszczelności, niektórych modeli telefonów, warto mimo wszystko zwłaszcza w okresie wakacyjnym zainwestować w dobre etui wodoodporne. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas uprawiania sportów wodnych. Tego typu obudowy, często mają fabrycznie przymocowane sznurki, dzięki którym można je bezpiecznie przenosić. Bez ryzyka, że silny prąd lub fala wyrwie telefon z rąk. To rozwiązanie jest szczególnie polecane dla fanów wodnych aktywności oraz ich dokumentowania. 

Opaska na ramię, rozwiązanie dla aktywnych fizycznie

Tego rodzaju etui dedykowane dla iPhone SE, świetnie sprawdzi się przy uprawianiu wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Począwszy od biegania, poprzez jazdę na rolkach, kończąc na kolarstwie. Taki rodzaj obudowy nie tylko pozwala w wygodny sposób mieć telefon cały czas przy sobie, ale również chroni go przed deszczem lub innymi zabrudzeniami. Dzięki stałej obecności telefonu można w łatwy sposób monitorować swoje postępy oraz analizować parametry treningów.

Etui dwuczęściowe odporne na najbardziej ekstremalne sytuacje

Wiele osób mogło nawet nie słyszeć o takim rozwiązaniu. Jest to jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań dostępnych na rynku. Dwuczęściowe etui iPhone SE, to rozwiązanie dla ludzi będących w ciągłym biegu. Gumowa osłona pleców telefonu nie jest przesadnie gruba, dzięki temu bez problemu można korzystać, ze wszystkich przycisków funkcyjnych. Nakładana z przodu osłona na ekran, zabezpiecz go przed zbiciem. Jest to rozwiązanie bardziej kompleksowe, niż montaż szkła ochronnego. W przypadku tej obudowy cały ekran oraz jego brzegi są odpowiednio chronione. 

Etui z paskiem aby telefon mieć zawsze pod ręką

Rozwiązanie coraz częściej spotykane wśród ludzi, którzy stale korzystają z telefonów komórkowych, na przykład w czasie podróży lub wieczornych wyjść. To etui pozwala mieć urządzenie stale w zasięgu ręki, bez konieczności chowania go do torby lub plecaka. Nawet będąc w ciągłym biegu, nie sposób zgubić telefonu. Takie rozwiązanie chroni go również przed upadkiem lub wyślizgnięciem z rąk. 

Wybór obudowy najlepiej rozpocząć od dokładnego określenia trybu życia oraz potrzeb posiadacza. Następnie należy szczegółowo przyjrzeć się specyfikacji poszczególnych rozwiązań. Kluczem do sukcesu jest wybranie spośród wielu dostępnych modeli takiego, który spełni wszystkie potrzeby użytkownika.