telewizory 50 cali wiszący na ścianie

Jak zamocować telewizor 50 cali?

Posted on : by : Serwisant

Zamocowanie telewizora 50 cali nie jest trudne, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić poprawnie. Tylko tak można mieć pewność, że urządzenie nie spadnie i się nie zepsuje na skutek uderzenia. Jak prawidłowo zawiesić telewizor? Jak go zamontować? Czy bezpieczniej jest go postawić na półce?

Telewizor zawsze powinien być zabezpieczony

Powszechnym błędem jest brak przykręcenia telewizora do ściany. To ogromny błąd, bo może on mieć opłakane konsekwencje. Nawet jeśli urządzenie stoi na niskiej szafce RTV, to koniecznie powinno ono zostać odpowiednio zabezpieczone. To szczególnie ważne, jeśli w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta. Podczas zabawy mogą one niechcący zrzucić telewizor 50 cali, który jest dość lekki, ale mimo to spadając, może on zrobić komuś krzywdę. Oczywiste jest też to, że podczas upadku matryca telewizora najprawdopodobniej ulegnie uszkodzeniu. Z tego powodu koniecznie trzeba zdecydować się na zamocowanie telewizora do ściany np. przy pomocy specjalnego wieszaka, który jest dołączony do zestawu do większości nowoczesnych urządzeń. Taki wieszak nie ma żadnych dodatkowych funkcji, ale skutecznie zabezpiecza przed przypadkowym zrzuceniem urządzenia.

telewizory 50 cali

Obrotowy uchwyt do telewizora 50 cali

Osoby, którym zależy na większej wygodzie, mogą rozważyć wykorzystanie uchwytów obrotowych. Można montować na nich telewizory 50 cali (dostępne tu) w taki sposób, by możliwe było wygodne z nich korzystanie. Obrotowe uchwyty zwykle nie sprawdzają się przy największych telewizorach. Stąd też nie ma sensu używać ich przy ogromnych ekranach… ale dla telewizorów 50 cali będą one świetnym wyborem. Uchwyt umożliwi obrócenie ekranu w kierunku widza, a nawet ustawienie go w taki sposób, by światło np. z okna nie było oślepiające i nie wpływało negatywnie na komfort oglądania ulubionego programu lub filmu.