toner hp laserjet pro m15w

Czy warto kupować oryginalne tonery do drukarek?

Posted on : by : Serwisant

Każdy posiadacz drukarki laserowej doskonale wie, że wymagają one do pracy specjalnego tonera. To właśnie on nanoszony jest na kartkę, a następnie podgrzewany przy pomocy wiązki lasera. Niestety wadą takiego rozwiązania jest to, że prędzej czy później toner się skończy i wymagane będzie kupienie nowego. Powstaje wtedy jednak pytanie, czy warto kupować model oryginalny?

Jakie są wady oryginalnych tonerów do drukarek?

Dlaczego kupowanie oryginalnych tonerów do drukarek może wzbudzać wątpliwości? Jeśli przyjrzeć się im bliżej, widać kilka bardzo poważnych wad, którymi się one charakteryzują. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o cenie takiego tonera, ponieważ może on kosztować nawet kilkaset złotych. Jest to naprawdę spory wydatek, tym bardziej że model zamienny, czyli produkowany przez niezależne firmy, może kosztować nawet o kilkadziesiąt procent mniej.
Kolejnym dużym minusem jest także to, że takie tonery oferowane są na ogół tylko w certyfikowanych sklepach. Klienta czeka więc wizyta w sklepie, często znacznie oddalonym od miejsca zamieszkania lub też zamówienie go przez internet, o oczywiście oznacza konieczność poczekania na dostawę.

Czy oryginalne tonery do drukarek mają jakieś zalety?

Jak więc widać wady, którymi cechuje się taki toner, są naprawdę bardzo poważne. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są jego zalety, które powodują, że cieszy się on tak dużą popularnością.

tonery do drukarek


Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że taki toner jest bardzo wydajny. Pomimo tego, że zapłaci się za niego sporo pieniędzy, ma się pewność, że będzie on poprawnie działać przez wiele miesięcy.
Po drugie, taki toner to również gwarancja bezpieczeństwa. Kupując wersje nieoryginalne, ryzykuje się wysypaniem tonera, zabrudzeniem drukarki, a często nawet jej uszkodzeniem. W przypadku modelu oryginalnego takiego ryzyka zwyczajnie nie ma.