głośnik bluetooth

Głośniki bluetooth – muzyka dla wszystkich

Posted on : by : Serwisant

W laptopach, w smartfonach można puszczać muzykę, którą usłyszą wszystkie osoby znajdujące się w bliskiej odległości. Tylko że jakość odbioru może nie należeć do najlepszych. Niestety, ale współczesna technologia sprawiła, że w tego typu urządzeniach głośniki nie są jeszcze dobrze dopracowane. Na szczęście można wykorzystać głośniki bezprzewodowe, które są zdecydowanie lepsze pod tym względem.

Zalety głośników bluetooth?

Może i cena takich urządzeń nie jest niska (aczkolwiek wszystko zależne jest od modelu), ale zalety tego typu urządzeń są w stanie zrekompensować każde pieniądze. Głośnik bluetooth tutaj ma poszczególne zalety:

  • lekkie i kompaktowe – nikt nie będzie miał problemu z przeniesieniem tego typu urządzenia do poszczególnych miejsc,
  • małe – najmniejsze modele można postawić w każdym miejscu, nawet na stole, niektóre modele posiadają specjalny pasek, dlatego głośnik można również nosić w wygodny sposób,
  • cena – najtańsze głośniki kosztują niecałe 100 zł.
głośnik bluetooth

Dodatkowe funkcje

Głośniki bluetooth mogą mieć szereg dodatkowych funkcji. Wszyscy mówią o mocy, czy też o wydajności baterii, ale nie można zapominać też o takich rzeczach, jak dodatkowe możliwości, które sprawiają, że słuchanie muzyki staje się przyjemniejsze. Wśród takich opcji wymienić można:

  • wbudowaną pamięć – na ogół głośnik przenośny łączy się z innym urządzeniem, ale jeżeli nie ma się do niego dostępu, muzykę zawsze można puścić z pamięci,
  • ekran LCD – jest to przydatna funkcja, jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, z jakim utworem ma aktualnie do czynienia,
  • łączenie głośników – niekiedy głośniki można łączyć ze sobą, zwiększając ich zasięg.