sprawdzone telewizory

Zdobądź niezbędną wiedzę o telewizorach 4k!

Posted on : by : Serwisant

Jeżeli w tej chwili wpadasz w depresję z powodu niemożności pozwolenia sobie na wydatek kilkunastu tysięcy na telewizor 4k, to pamiętaj, że niepotrzebnie.

Najdroższe produkty, w cenach powyżej 10 tys. PLN są przeznaczone dla prawdziwych znawców i maniaków, którzy doskonale rozumieją, że wykorzystanie potencjału tak drogich urządzeń wymaga wykonania specjalistycznej kalibracji w miejscu użytkowania telewizora.

e-sas

Jednak niezależnie od zasobności naszego portfela warto wiedzieć jak działają współczesne telewizory, aby w pierwszej kolejności wiedzieć, które urządzenie oferuje to, na czym nam najbardziej zależy.

Zakresy cenowe telewizorów 4k

Dysponując budżetem do 3 tys. PLN możemy już kupić telewizor, który zapewnia naprawdę przyzwoitą jakość wyświetlania. Te urządzenia zazwyczaj są wyposażone w wyświetlacze LCD, które powoli są zastępowane przez inne technologie.

sprawdzone telewizory

Natomiast w przedziale cenowym od 3 do 6 tys. PLN możemy się spodziewać już kilku udoskonaleń. Przede wszystkim w tym zakresie cenowym za podświetlenie naszego ekranu odpowiadają diody LED. W tym miejscu należy rozróżnić telewizory Full LED od Edge Led.

Pierwsze z wymienionych rozwiązań polega na podświetleniu całego ekranu. Natomiast, jak sugeruje angielska nazwa, Edge LED jest podświetleniem krawędziowym. Przekłada się to oczywiście na nieco gorszą jakość obrazu i… niższą cenę.

Najlepsze telewizory 4k w Polsce

Najnowszym rozwiązaniem są ekrany QLED oraz OLED. Gwarantują świetny obraz i kontrast, a dzięki emitowaniu obrazu przez święcące diody praktycznie został wyeliminowany problem smużenia przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów. Chcąc zakupić jednak taki telewizor, musimy już mieć przynajmniej 6 tys. PLN.

Za kilkanaście tysięcy zakupimy telewizor z zakrzywionym ekranem co pozwala na uzyskanie większej głębi obrazu. Niezależnie na który model się zdecydujemy przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę telewizory promocje, gdyż dobrze przemyślany zakup będzie skutkował posiadaniem wspaniałego produktu wraz z zapasem zaoszczędzonej gotówki.