Dysk 8TB SATA III Western Digital Ultrastar

Rejestrowanie zdarzeń czyli jak wybrać dysk twardy do monitoringu?

Posted on : by : Serwisant

Monitoring towarzyszy dzisiaj ludziom wszędzie, w sklepach, w galeriach handlowych, w różnego rodzaju instytucjach, a także w domach prywatnych. Czasem takie nagrywanie nie jest do końca legalne, ale w większości przypadków ma to swoje uzasadnienie.

Jakość monitoringu

Przed zamontowaniem systemu monitorującego warto zadać sobie pytanie o cel takich nagrań. Kluczowe będzie pytanie, jak wysokiej jakości muszą być to nagrania. Zapewne inaczej będzie w domu prywatnym, a inaczej w różnych instytucjach. Bardzo często można spotkać się z kamerami w sklepach i galeriach handlowych. Wtedy nagrania powinny być bardzo wysokiej jakości, aby bez trudu widoczna była twarz złodzieja w sklepie. Tylko wtedy policja będzie mogła ująć taką osobę. Niestety, bardzo często właściciele instytucji oszczędzają na monitoringu i jeżeli już policja ma dostęp do nagrań, to są do nagrania bardzo niskiej jakości, na których praktycznie nic nie widać.

Jak archiwizować nagrania?

Dysk twardy do monitoringu musi być dyskiem od renomowanego producenta np. ze sklepu internetowego Napad. Dziś nikogo nie dziwi już 14 TB przestrzeni. Nigdy nie wiadomo, kiedy nagrania z monitoringu mogą się przydać, dlatego dysk, na którym nagrania są archiwizowane, musi być niezawodny. Zamiast oszczędzać na systemie monitorującym, warto poszukać oszczędności w innych obszarach albo poszukać dysku renomowanego producenta, dysku o dużej pojemności, na promocjach. Trzeba jednak kupić ten dysk od sprawdzonego sprzedawcy. Posiadanie dobrej jakości dysku twardego do monitoringu to gwarancja bezpieczeństwa na długie miesiące. Można poczuć się pewnie we własnym domu lub w firmie.