monitor do pracy

Na co zwracać uwagę wybierając monitor do pracy ?

Posted on : by : Serwisant

Monitor jest kupowany najczęściej do komputera do pracy w biurze, do użytku domowego lub jako drugi wyświetlacz w laptopie. Dowiedzmy się, jak wybrać odpowiedni monitor.

Ergonomia

Możliwość regulacji wysokości monitora oraz kąta nachylenia i obrotu zapewnia większą elastyczność, pozwalając na personalizację miejsca pracy. Obracanie ekranu jest szczególnie przydatne dla testerów, programistów i projektantów, ułatwiając pracę z kodem i interfejsami mobilnymi.

Pokrycie ekranu

Ważne jest, abyś nie miał możliwości zmiany lokalizacji miejsca pracy. Na przykład, jeśli kupujesz monitor do małego pokoju lub biura.

monitor do pracy

Błyszczący: Zapewnia jasny, soczysty obraz, ale nie powoduje odblasków, gdy na ekran pada bezpośrednie światło.
Matowy: Zapewnia obraz, który jest mniej jasny i nasycony, ale nie powoduje odblasków w jasnym świetle.

Złącze do łączności

We współczesnych urządzeniach są to zazwyczaj porty DisplayPort i HDMI, gniazdo słuchawkowe oraz hub z portami USB różnych standardów. Im więcej interfejsów połączeniowych, tym lepiej. Przed zakupem należy sprawdzić wyjścia komputera lub laptopa, aby nie trzeba było kupować konwerterów i przejściówek.

Wbudowane głośniki

Jeśli są one dostępne, nie musisz wydawać pieniędzy na zewnętrzny system audio i nie musisz się martwić o to, gdzie umieścić głośniki. Jednak wbudowane głośniki mają zazwyczaj przeciętny dźwięk.

Czasami jeden monitor do pracy https://alstor.pl/produkty/monitory-biurowe/ to za mało. Na przykład, programiści programują na jednym monitorze, a wyniki widzą na drugim. Projektanci używają drugiego monitora z matrycą TN do oceny kolorów. Dodatkowy monitor pozwala każdemu, kto pracuje z więcej niż jednym programem, być bardziej wydajnym.