iphone 14 pro

iPhone 14 Pro – najważniejsze informacje

Posted on : by : Serwisant

iPhone od lat cieszą się niesłabnącą popularnością użytkowników na całym świecie. Jednym z ciekawszych modeli jest iPhone 14 Pro. Wyróżnia się on szeregiem interesujących funkcji i możliwości. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat. 

iPhone 14 Pro – najważniejsze informacje 

Firma Apple sięga po coraz to nowsze rozwiązania i możliwości techniczne, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Model iPhone 14 Pro posiada szereg interesujących funkcji, które kryją się pod wspólną nazwą Dynamic Island. Między innymi zmienia on swoją wielkość, a na wyświetlaczu pojawiają się wszelkie widżety, czy też skróty do aplikacji. 

iPhone posiada nowoczesny, sześciordzeniowy procesor A16 Bionic, który powstał w nowoczesnym procesie technologicznym. Ponadto całość obsługuje system iOS 16, a także nowy aparat Apple’a w konfiguracji 48 + 12 + 12 Mpix. Dodatkowo użytkownicy mają do dyspozycji dość duży ekran o przekątnej 6,10″. 

iPhone 14 Pro – wygląd

Nowoczesny iPhone 14 Pro przede wszystkim zachwyca swoim eleganckim, delikatnym wyglądem. Dostępny jest w kolorze czarny, złotym, srebrnym lub purpurowym. Dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie idealny model dla siebie. Z tyłu, trzy aparaty są ułożone w charakterystyczny trójką na tle kwadratowej nakładki. 

Warto także zaznaczyć, że z przodu została wykorzystana warstwa Ceramic Shield, która idealnie kontrastuje z matowym szkłem z tyłu i z elementami stali nierdzewnej. 

Dane techniczne iPhone 14 Pro

Oczywiście kluczową kwestią, która interesuje użytkowników są dane techniczne. iPhone 14 Pro dostępny jest na iSpot.pl w wersji 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Jego wymiary to 147,5 mm x 71,5 mm x 7, 85 mm, a masa to jedyne 206g. 

iPhone posiada bardzo dobry jakościowo wyświetlacz Super Retina XDR o przekątnej 6,1 cala. Jego rozdzielczość to 2556 x 1179 pikseli. Warto także zaznaczyć, że wyświetlacz ma delikatnie zaokrąglone rogi, dzięki czemu idealnie podkreślono jego unikalny kształt. 

Ważne jest także to, że iPhone posiada klasę IP68 zgodnie z normą IEC 60529. Oznacza to, że jest wodoodporny i maksymalnie może zostać zanurzony na głębokość 6 metrów na około 30 minut. 

Aparaty fotograficzne 

Bez wątpienia mocną stroną iPhona 14 Pro jest aparat fotograficzny. Główny obiektyw ma 48 MP, przesłonę f/1,78, a także system OIS drugiej generacji z dodatkową możliwością automatycznej stabilizacji matrycy. Dodatkowo dostępny jest ultraszerokokątny obiektyw 12 MP, teleobiektyw 2x 12 MP oraz 3x 12 MP, a także 3 – krotny zoom optyczny do przybliżania i 2 – krotny zoom optyczny do oddalania oraz 6 – krotny zoom o pełnym zakresie. Warto też zaznaczyć, że osłona obiektywu jest wykonana z szafirowego szkła, a dodatkowo dostępne są takie funkcje jak adaptacyjny flesz, Photonic Engine czy Deep Fusionn. Aparat wykonuje naprawdę dobre jakościowo zdjęcia. 

iPhone 14 Pro to bardzo interesująca propozycja marki Apple. Warto zapoznać się bliżej z jego możliwościami i zdecydować się na zakup.