Duplikator płyt z drukarką – podstawowe informacje

Posted on : by : Serwisant

Pojawienie się płyt CD i DVD umożliwiło ludziom przechowywanie dużej ilości danych na małym dysku. Odbywa się to poprzez wypalanie danych na płycie CD lub DVD za pomocą lasera. Proces duplikowania płyt CD i DVD jest również nazywany „wypalaniem”.

Co to jest duplikator płyt z drukarką i jak działa?

Duplikator płyt z drukarką to urządzenie https://alstor.pl/produkty/ucyfrowienie-dokumentacji-medycznej/, które może kopiować płyty CD i DVD oraz Blu-ray, drukując dane na czystych płytkach. Duplikator składa się z dwóch głównych części: drukarki płyt i drukarki atramentowej do drukowania danych na płytach.

Głowica drukarki składa się z maleńkich dysz, które są sterowane przez oprogramowanie, aby poruszać się w dowolnym kierunku po powierzchni płyt w celu utworzenia pełnego obrazu. Atrament rozpyla kropelki atramentu na powierzchnię płyty, która przykleja się do niej i tworzy obraz.

Zalety duplikatorów płyt z drukarkami

Może służyć do duplikowania na płytach CD, DVD i Blu-Ray. Dzięki odpowiedniej technologii i oprogramowaniu mogą pracować 24/7. Oszczędzają również czas, ponieważ można zduplikować dużą ilość płyt w sposób zautomatyzowany.

Gdzie można kupić duplikator płyt z drukarką?

Dostępnych jest wiele różnych typów duplikatorów płyt z drukarką, dlatego przed zakupem ważne jest, aby sprawdzić wiele modeli duplikatorów i porównać ich właściwości ze sobą. W sklepie internetowym możesz przeczytać o takich duplikatorach płyt z drukarką.