Czym jest monitor referencyjny?

Posted on : by : Serwisant

Monitor referencyjny znajduje zastosowanie na planach w pełnometrażowych produkcjach filmowych. To nowoczesne urządzenie, które pełni szereg funkcji i pozwala wykonywać swoją pracę. Cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku, a jego właściwości powinny zostać dopasowane do oczekiwań użytkownika. Czym odznacza się monitor referencyjny? Jakie cechy posiada?

Nowoczesny monitor referencyjny

Producenci monitorów https://alstor.pl/produkty/monitory-do-edycji-video/ tego typu cały czas poszerzają swoją ofertę i wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Asortyment bazuje na urządzeniach o różnych przekątnych, które bardzo łatwo dopasujemy do danej produkcji kinowej.

Z pewnością taki monitor wyróżnia się doskonałym odwzorowaniem obrazu, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się do oceny zarejestrowanego materiału, a zwłaszcza jego kolorystyki.

Wybór monitora referencyjnego wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zwrócić uwagę na dobrą jakość i parametry techniczne, które są związane z funkcjonalnością. 

Zalety monitorów referencyjnych

Monitory tego typu z powodzeniem podłużą nam do:

  • tworzenia trójwymiarowych animacji,
  • nagrywania efektów profesjonalnych.

Co ciekawe, są wykorzystywane praktycznie w każdych warunkach, gdyż wyróżniają się wysoką jasnością i zachowaniem dużego kontrastu. Na uznanie zasługuje dodatkowa funkcja w postaci panelu sterowania, który pozwala na zdalną kontrolę sterowania. Producenci oferują monitory referencyjne wyposażone w najpopularniejsze porty, co jest kolejnym udogodnieniem dla użytkownika. Plusem jest praktyczne zastosowanie i szeroki wybór.