platforma b2b

Platforma B2B – co warto o niej wiedzieć?

Posted on : by : Serwisant

Sprzedaż przez internet w obecnych czasach rozwija się coraz prężniej, angażując w to coraz większą rzeszę ludzi. Klienci na całym świecie doceniają ten rodzaj handlu ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Czym dokładnie jest platforma B2B i jak można ją najlepiej wykorzystać?

Czym jest platforma B2B?

Nazwa tego skrótu to angielskie połączenie słowne “business to business”, oznaczające szeroko pojęte stosunki handlowe między dwoma (lub ich większą liczbą) podmiotami gospodarczymi. Jest to więc wygodne rozwiązanie, wspomagające biznes, ponieważ większość czynności (wysyłka towaru, zamówienia, reklamacje czy zwroty) może być zrealizowana  z jednego miejsca za pośrednictwem internetu. Rozwiązanie tego typu jest idealne dla dystrybutorów, producentów oraz hurtowników. Więcej dowiesz się na https://www.atomstore.pl/funkcjonalnosc/wersja-b2b.html.

platforma b2b

W jaki sposób można wykorzystać platformę B2B?

Najczęściej tego typu platformy B2B wykorzystywane są do sprzedaży hurtowej za pośrednictwem sklepów internetowych. Jest to wygodne narzędzie do optymalizacji różnego rodzaju procesów. W przypadku produkcji platforma zapewnia integrację magazynów firmy produkcyjnej z jej dostawcą komponentów. Ich zużycie widoczne jest na bieżąco i powoduje automatyczne zamówienie jeśli zapasy spadną do określonego wcześniej poziomu. Podsumowując, platformy B2B to:

  • znaczne obniżenie kosztów,
  • lepsza kontrola procesów,
  • usprawnienie płatności

Wybór określonej platformy B2B, która wspomoże wybrany obszar biznesowy, stanowi duże wyzwanie dla kierownictwa firmy. Jednak odpowiednio wdrożona B2B platforma to znaczna oszczędność czasu i zasobów firmy.