switch poe

Magia switch PoE

Posted on : by : Serwisant

Switche PoE umożliwia kablom Ethernet dostarczanie zasilania do urządzeń sieciowych, w ramach istniejącej już transmisji danych. Mówiąc dokładniej jest to funkcja sieciowa, która została określona przez standardy IEEE 802.3af i 802.3at. 

Switch PoE polega na przesyłaniu energii elektrycznej poprzez specjalny przewód do urządzeń peryferyjnych, np. kamerki internetowej. Ta technologia odpowiada przede wszystkim za łączenie ze sobą urządzeń sieciowych, a więc kamery, komputera i rejestratora, które razem rejestrują obraz. Pozwala to na przekazywanie nie tylko prądu, ale także danych.

Switche z PoE i adaptery PoE

Urządzenia można podzielić na: switche z PoE, a więc odpowiadające za dostarczenie energii do urządzeń i adaptery PoE, czyli urządzenie zasilane, które może otrzymywać energię poprzez spare pair i single pair.

Urządzenia, które pracują wspólnie z PoE mogą być urządzeniami zasilającymi, a także zasilanymi lub jednocześnie jednym i drugim. Ściślej rzecz ujmując, urządzenie, które przesyła energię nazywane jest PSE, są to przełączniki sieciowe lub iniektory PoE, a urządzenie zasilane nosi nazwę PD, są nimi telefony, VoIP, kamery IP czy bezprzewodowe punkty dostępu.

Zalety użytkowania PoE:

  • możliwość pracy na jednym kablu, zarówno do transmisji energii jak i transmisji danych, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy
  • tańsza, i łatwiejsza instalacja lub rozbudowa sieci
  • montaż instalacji w miejscach niedostępnych dla instalacji źródła zasilania, np. podwieszane sufity
  • mniej kabli i gniazdek w pomieszczeniu

Więcej informacji zdobędziesz wchodząc na stronę: https://www.napad.pl/588-switche-poe