Jakie słuchawki bluetooth wybrać, by cieszyć się wysoką jakością dźwięku?

Posted on : by : Serwisant

Słuchanie muzyki, podcastów, a także oglądanie filmu na rozmaitych urządzeniach mobilnych jest dziś codziennym elementem życia wielu osób, dlatego też słuchawki należą do akcesoriów pierwszej potrzeby. Ponieważ w tradycyjnych słuchawkach użytkowników denerwuje między innymi kabel, który jest po prostu niewygodny, popularne są słuchawki bluetooth.

Douszne, dokanałowe, czy nauszne?

Osoby, którym zależy na jakości dźwięku, często zastanawiają się, jakiego typu słuchawki bluetooth kupić. Najpopularniejszym rodzajem słuchawek są obecnie słuchawki dokanałowe, a trochę mniejszą popularnością cieszą się te douszne. Oba rodzaje mają wielką zaletę, jaką jest możliwość łatwego przenoszenia i przechowywania. Ich wielka poręczność wynika z tego, że można trzymać je chociażby w kieszeni.

Chociaż postęp technologiczny jest gwałtowny, a jakość dźwięku w takich słuchawkach jest coraz większa, najlepszą jakość dźwięku zapewniają jednak słuchawki nauszne, których wadą jednak jest duży rozmiar i problemy z ich schowaniem na mieście, dlatego też wiele osób nie rozważa ich zakupu.

Kodek aptX a jakość dźwięku

Na rynku jest też coraz więcej modeli obsługujących kodek aptX, dzięki któremu jakość dźwięku jest bardzo wysoka i można ją porównać z jakością muzyki na płycie CD. Dzięki kodekowi częstotliwość próbkowania i dynamika są doskonałe, ale wadą obsługujących go słuchawek jest znacznie wyższa od modeli go niewspierających cena.

Chociaż powyższe wskazówki pozwalają wybrać słuchawki gwarantujące dobrą jakość dźwięku, warto też zwrócić uwagę na długość działania na jednym ładowaniu, gdyż nawet słuchawki bluetooth dla audiofila będą irytować, gdy będą szybko się rozładowywać.