Jak zamontować korytko kablowe?

Posted on : by : Serwisant

Korytka kablowe i listwy elektroinstalacyjne to elementy znacznie pomocne w zakładaniu monitoringu czy całych systemów zabezpieczeń. Przy ich pomocy tworzy się cały system. Korytko kablowe jest specjalnie przystosowane do montowania i zakładania instalacji elektrycznych. Wykorzystuje się je, zarówno, w nowych jak i starych budynkach, w których przeprowadzony był wcześniej remont.

Jak zamontować korytka kablowe?

Najprościej jest korytka kablowe przybić lub przykręcić do podłoża. Czasami stosuje się specjalne kleje, które pomagają przytwierdzić je na stałe. Przytwierdzenie korytek do podłoża musi być bardzo mocne, ponieważ głownie to na nich opiera się cała elektryczna instalacja. Najlepszą opcją mogą być korytka perforowane, których montaż jest znacznie łatwiejszy i prostszy.
Wybierając opcję przyklejenia korytka, cały proces instalacji trzeba rozpocząć od wyczyszczenia podłoża. Należy użyć kleju specjalistycznego i trzeba wyciskać go bardzo delikatnie by wokół korytka nie utworzyły się nieeleganckie plamy.

Jak montować listwy elektroinstalacyjne?

Najczęściej elektroinstalacje rozprowadza się w listwach elektroinstalacyjnych (https://www.napad.pl/448-listwy-elektroinstalacyjne). To pozwala na ukrycie prowadzonych, po ścianach czy podłodze nieestetycznych kabli. Takie listwy sprzedawane są z całym wyposażeniem i można je do powierzchni albo przykleić lub przytwierdzić specjalnymi śrubkami.
Zarówno korytka jak i listwy rozprowadzane mogą być wewnątrz budynku jak na jego zewnątrz. Ważne jest by zawsze były one dobrze przytwierdzone do danego podłoża.