telewizory

Jak wybrać dobry ekran telewizora?

Posted on : by : Serwisant

Podczas kupowania telewizora powszechnie zwraca się uwagę na to, jaka jest jego obudowa, jaki sposób montażu, a nawet na to, jaki posiada system operacyjny. A przecież te sprawy są w przypadku takiego urządzenia znacznie mniej istotne niż to, jaki jest jego ekran. O czym zatem trzeba pamiętać, gdy analizuje się ekran? Czym cechują się najlepsze telewizory na rynku od strony ekranu?

Technologia wykonania

telewizory

Podczas wybierania telewizora bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, w jakiej technologii wykonany jest jego ekran. Na rynku zdecydowanie dominują obecnie telewizor LED, które posiadają tradycyjną matrycę LCD, lecz podświetlaną diodami LED. Gwarantuje to połączenie bardzo dobrej ceny, z niezwykle miłą dla oka jakością obrazu. Znacznie bardziej zaawansowanym modelem są telewizory OLED. Niestety, choć faktycznie mają rewelacyjną jakość obrazu, kosztują często wielokrotnie więcej, niż nawet najlepsze modele LED. Sprawdź ofertę na Esas.

Jaka rozdzielczość?

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas kupowania telewizora, jest określenie tego, jaka ma być rozdzielczość jego ekranu. Obecnie zdecydowanie najpopularniejsze są telewizory 4K, choć na rynku da się znaleźć jeszcze starsze modele Full HD. Powoli pojawiają się także modele 8K, lecz na razie są bardzo drogie, a jednocześnie nie ma zbyt wiele materiału, który mógłby wykorzystać ich zalety.

Jaka przekątna?

Ostatnią sprawą, o której trzeba pamiętać, jest przekątna ekranu. W tym wypadku nie da się jednak konkretnie powiedzieć, jaka będzie odpowiednia dla konkretnego klienta, ponieważ wszystko tu zależy od tego, jak duże posiada się pomieszczenie, w którym stać będzie telewizor.