Co można zrobić, gdy telefon nie czyta karty SIM?

Posted on : by : Serwisant

Jeśli telefon po włożeniu karty SIM nie działa, w takim przypadku nie można z niego korzystać do rozmawiania, pisania wiadomości lub łączenia się z internetem. Co można zrobić, gdy telefon nie czyta karty SIM?

Po przełożeniu karty SIM do nowego telefonu powinien on od razu ją rozpoznać i zacząć działać. Zdarza się jednak, że telefon w ogóle nie rozpoznaje karty SIM.

Najważniejsze jest zatem rozpoznanie przyczyny problemu, dlaczego telefon nie czyta karty SIM. W większości przypadków problem ten można rozwiązać samodzielnie – bez konieczności udawania się do specjalistów.

Gdy telefon nie czyta karty SIM:

• Włącz i wyłącz telefon.
• Zobacz, czy karta SIM w telefonie jest umieszczona prawidłowo – powinna mieścić się w slocie całkowicie i powinna posiadać dociśnięte styki. Jeśli karta nie leży właściwie, wyjmij ją i włóż prawidłowo.
• Sprawdź, czy karta nie jest zabrudzona. Można oczyścić ją wódką lub alkoholem izopropylowym.
• Przyjrzyj się slotowi na kartę. Gdy jest zanieczyszczony, możesz przedmuchać go sprężonym powietrzem.
• Zaktualizuj oprogramowanie na swoim telefonie.
• Włącz roaming krajowy – przyczyną mogą być prace konserwacyjne lub uszkodzenia masztów przesyłowych w okolicy.

Zatem wtedy, gdy po włożeniu karty SIM telefon jej nie rozpoznaje, warto wykonać po kolei wskazane czynności. Dopiero wtedy, gdy nie przyniosą one oczekiwanego rezultatu, warto udać się do specjalisty w salonie operatora lub serwisie.