głośnik bluetooth

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem głośnika bluetooth?

Posted on : by : Serwisant

W ostatnich latach urządzenia takie jak odtwarzacze wolnostojące i odtwarzacze MP3 powoli wychodziły z mody. W ich miejsce pojawiły się smartfony, tablety z nieograniczonym dostępem do serwisów muzycznych, które jednak zajmują znacznie mniej miejsca. Nie musisz już nosić ze sobą kaset, płyt CD, dysków flash ani kart pamięci z ulubionymi utworami.

Zastosowania głośnika bluetooth

Wystarczy dostęp do Internetu aby sprawdzić jak działa głośnik bluetooth. Można słuchać muzyki przez zwykły głośnik telefonu, ale będzie ona brzmiała cicho, a bateria szybko się wyczerpie. Noszenie ze sobą pełnowartościowego głośnika jest niewygodne i trudne.

Dlatego wielu audiofilów wybiera alternatywę – głośnik przenośny. Mówiąc najprościej, jest to głośnik zewnętrzny z wbudowanym akumulatorem do urządzeń przenośnych, które łączą się z nim za pomocą technologii Bluetooth lub Wi-Fi. Dźwięk wydobywający się z takiego głośnika jest wielokrotnie głośniejszy i ma wyższą jakość niż dźwięk wydobywający się z głośnika nowoczesnego smartfona. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie: https://manta.com.pl/product-category/audio/przenosne-glosniki-bluetooth/

Typ głośnika bluetooth

głośnik bluetooth

Głośniki przenośne dzielą się na trzy typy:

  • Głośnik Mono – najprostszy i najbardziej kompaktowy zestaw głośnikowy z pojedynczym głośnikiem i niewielką masą. Nie zapewniają one dużego dźwięku, ale głośność tych modeli jest w porządku.
  • Głośnik Stereofoniczny – głośnik z dwoma przetwornikami, zapewniający dźwięk przestrzenny i dużą moc. Nawet przy niskiej głośności usłyszysz każdy niuans dźwięku i rozpoznasz najdrobniejsze szczegóły.
  • 2.1 – głośnik z dwiema membranami i subwooferem zapewniający mocne basy i czystość dźwięku. 

Głośnik bluetooth i jego moc

Moc wyjściowa ma bezpośredni wpływ na maksymalną objętość i wielkość urządzenia. Większa moc prowadzi do większych rozmiarów i głośności. Głośnik o mocy 3-5 W już gra głośniej niż smartfon. Słuchanie muzyki z maksymalną głośnością spowoduje szybsze rozładowanie baterii głośnika.