Na jakie rozwiązania przy tworzeniu monitoringu warto się decydować?

Posted on : by : Serwisant

Tworząc telewizję cctv warto wziąć pod uwagę potrzeby występujące w tym momencie u potencjalnych klientów. Istotne są tutaj również potrzeby, które mogą się zdarzyć przyszłościowo np. fakt, że niektóre systemy monitoringu są trudne do rozbudowania po ich montażu.

Koszty wykonania systemu
Nie można zapominać, że poszczególne rozwiązania dostępne na rynku systemów monitorowania mogą być kosztowne. Ważne jest z tego powodu wstępne zaplanowanie szacunkowego budżetu, który można przeznaczyć na wykonanie telewizji przemysłowej (sprawdź zestawy). Pozwala to dokonać znacznie lepszego wyboru takiej technologii czy takich elementów systemu, które z jednej strony sprawdzą się podczas użytkowania, a z drugiej nie będą wymagały przekroczenia budżetu.

System HD-CVI czy HD-SDI
W ramach systemów wykorzystujących połączenie internetowe do przekazywania obrazu można postawić na dwa popularna rozwiązania:
– HD-CVI,
– HD-SDI.
System HD-CVI jest w stanie zapewnić dużą rozdzielczość przekazywanego obrazu. Dodatkowo taka telewizja przemysłowa / cctv może być wykonana jako rozbudowanie systemu analogowego. W ten sposób można rozbudować starszej generacji użytkowany już w firmach system monitorowania. Natomiast HD-SDI to system, który wymaga zarówno znacznie więcej czasu na realizację montażu, jak też dużo większych nakładów finansowych. Jednak atutem takiego systemu jest brak opóźnień pomiędzy rejestrację obrazu, a momentem wyświetlania na monitorach.