Na co zwracać uwagę przy wyborze tuszu?

Posted on : by : Serwisant

Zakup tuszu do drukarki Epson l386 może wiązać się ze sporym wydatkiem. Z tego też powodu warto mieć na uwadze kilka aspektów, jakimi warto się kierować, gdy kupuje się pojemnik z tuszem po raz pierwszy. Na jakie informacje na opakowaniu, czy w opisie produktu zwracasz szczególną uwagę i czy cena jest tym czynnikiem, który powinien decydować?

Czym cechuje się tusz dobrej jakości?

Tusz dobrej jakości to przede wszystkim pojemniki w stu procentach nowe, które nie są refabrykowane. Ponadto takie wkłady są najczęściej wyposażone w chip, który umożliwia komunikację na linii pojemnik z tuszem-drukarka Epson l386. Dodatkowo najlepsze tusze są dostępne na gwarancji. Najczęściej wynosi ona 24 miesiące.

Jak odróżnić dobry tusz od tego gorszej jakości?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy tusz jest faktycznie oryginalny, czy też może dany sklep proponuje wyłącznie zamiennik. Ponadto przed zakupem należy się upewnić, czy dany produkt jest rzeczywiście dopasowany do drukarki o modelu l386 – zaznacza www.DrTusz.pl

Kompatybilny tusz – co to znaczy?

Podczas dokonywania zakupu tuszu, można natknąć się na taką informację, że dany pojemnik z tuszem jest kompatybilny. Co to określenie oznacza dla kupującego. Otóż kompatybilne pojemniki z tuszem nie są oryginalnymi pojemnikami, ale stanowią ich wierną kopię, która różni się od nich tylko w drobnych szczegółach.

W kompatybilnych wkładach chip jest także odnowiony. Obecność chipu jest bardzo istotna, gdyż za jego pośrednictwem drukarka otrzymuje informację, że tusz, który został włożony, jest kopią. Wybierając kompatybilne pojemniki trzeba liczyć się z faktem, że podczas użytkowania drukarki może być problem z odczytaniem wskaźnika poziomu tuszu, a oprogramowanie może pokazywać różne ostrzeżenia.