Kupujemy własny komputer

Posted on : by : Serwisant

Kupowanie komputera dla osoby niezaznajomionej z tematem nie jest prostym zadaniem. Wybierając się do sklepu i czytając skomplikowane i najczęściej nic niemówiące opisy, można naprawdę stracić wiarę w kupno dobrego komputera. A przecież nie jest to tak trudne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Wystarczy tylko zaczerpnąć nieco wiedzy na temat podstawowych parametrów i podzespołów komputera, aby móc określić to, czego się dokładnie potrzebuje.

Wybieramy podzespoły

To jak dany komputer będzie działał i co na nim będzie możliwe, zależne jest tylko i wyłącznie od tego, jak dobre będzie miał w sobie podzespoły. Są one kluczem nie tylko do jakości pracy całego sprzętu, lecz także do jego ceny. W końcu im coś lepsze, tym bardziej musi być droższe.

Z tego powodu podstawową sprawą podczas kupowania komputera stacjonarnego jest określenie tego, jakie zadania będą przed nim stawiane. Jeśli miałby być to tylko komputer do prac biurowych, powinno się zainwestować w podstawowy procesor Intela, czyli I3, 8 GB pamięci RAM oraz dobry dysk SSD. Karta graficzna zupełnie wystarczająca będzie ta, która zamontowana jest fabrycznie na płycie głównej.

Jeśli jednak mowa o komputerze nieco szybszym, to już sprawa rodzi pewne problemy. Oczywiście musi to być znacznie lepszy procesor, np. I5 lub nawet I7. Najlepiej wybrać minimum 16 GB pamięci RAM oraz rzecz jasna dodatkową kartę graficzną. Najlepiej coś z rodziny GeForce 2060 lub nawet 2070. Taki model składający się z takich podzespołów, będzie w stanie uruchomić w bardzo wysokich detalach właściwie wszystkie dostępne a rynku gry, oraz zapewni odpowiednie parametry pracy jeszcze na wiele długich lat. Oczywiście również jego cena będzie znacznie wyższa.

Niezbędne dodatki

Kupując komputery stacjonarne, trzeba się liczyć także z tym, że niezbędne będzie dokupienie do nich określonego rodzaju peryferia. Jest to oczywiście myszka, klawiatura, czy też drukarka. Wszystkie one pozwolą nie tylko używać komputera, lecz także często robić to o wiele lepiej.

Gotowe zestawy komputerowe dostępne pod adresem: https://www.sferis.pl/komputery-stacjonarne-2078