Jak zwiększyć funkcjonalność kamery IP?

Posted on : by : Serwisant

Teoretycznie zasada działania kamery IP jest bardzo prosta i ogranicza się do udostępnienia w sieci aktualnego, rejestrowanego przez nią obrazu. W praktyce wielu jej użytkowników jednoznacznie wskazuje na konieczność jej rozbudowy o dodatkowe funkcje.

Zapis danych – ważna rzecz

Bardzo ważną funkcją o której nie powinien zapominać żaden posiadać kamer IP, jest konieczność wyposażenia ich w dodatkowe nośniki pamięci. Dzięki temu zapis video (i niejednokrotnie audio) jest archiwizowany, co ma istotne znaczenie chociażby w przypadku konieczności jego odtworzenia na skutek działań odpowiednich służb. Zapis danych może odbywać się bezpośrednio na karcie pamięci, dysku masowym lub też na serwerze sieciowym NAS (w zależności od konfiguracji urządzenia).

Funkcja zdalnego sterowania

Ważną zaletą dobrych kamer IP (szukaj na napad.pl) jest możliwość ich zdalnej obsługi, również w kontekście poruszania nimi w wybranych kierunkach. Funkcja ta jest o tyle istotna, gdyż zdecydowana większość kamer ma dość wąski obiektyw, który nie wystarczy do obserwacji całego otoczenia. Funkcja obrotu kamery może być realizowana zarówno automatycznie, jak również – na żądanie użytkownika, poprzez dedykowany interfejs użytkownika.

Podsumowanie

Oczywiście wszystkie opisane wyżej cechy to nie jedyne funkcjonalności dobrej kamery sieciowej. Wśród bardziej zaawansowanych rozwiązań oferowanych w ramach tego projektu jest m.in. możliwość wykrywania ruchu za pośrednictwem wbudowanego czujnika lub też wbudowanie wielu innych czujników zewnętrznych.