Jak wybierać słuchawki dla gracza

Posted on : by : Serwisant

Kompletowanie niezbędnych akcesoriów do rozgrywek to nieodłączny element życia każdego gracza. Dobry sprzęt, monitor, fotel czy słuchawki to klucz do udanej zabawy w świecie video. Szczególnie te ostatnie należy dobrać mądrze, aby godziny gry nie męczyły słuchu. Na co więc zwrócić uwagę kupując słuchawki dla graczy?

Różne rodzaje słuchawek

Wśród dostępnych na rynku opcji można wyróżnić słuchawki zamknięte, otwarte i półotwarte. Te pierwsze są jednym z częstszych wyborów, albowiem ich konstrukcja nie tylko pozwala na „wyłączenie” zewnętrznych dźwięków, co generuje uczucie pełnego skupienia na grze, ale także nie wypuszczają one dźwięku poza uszy gracza. Taka forma świetnie sprawdzi się u osób, które swoje wirtualne przygody przeżywają w pomieszczeniu, gdzie przebywają inni mieszkańcy. Dla tych, którzy nie mają takiego problemu dobrą opcją będą słuchawki otwarte. Zapewniają bardziej naturalne odczuwanie dźwięków, jednak sprawiając, że odgłosy są słyszane również w pomieszczeniu grającego. Z kolei słuchawki półotwarte są swego rodzaju hybrydą dwóch powyższych rozwiązań.

Słuchawki z czy bez mikrofonu?

Tak naprawdę to zależy od tego, czy będzie on potrzebny. Jeśli gramy w trybie single player to mikrofon może być zbędnym dodatkiem. Jednak jeśli mowa o grach on-line to jest to niemalże konieczność. Wysokiej jakości słuchawki posiadają mikrofon, który zbiera dźwięk z najbliższego źródła odfiltrowując pozostały hałas, dzięki czemu komendy czy informacje przekazywane innym graczom są słyszalne i klarowne.

Dopasowanie do głowy

Słuchawki dla graczy (zobacz) charakteryzują się elastyczną konstrukcją, jednak warto zweryfikować czy pałąk je łączący nie będzie uciskał głowy oraz czy gąbki są wygodne dla uszu. Taka weryfikacja pomoże uczynić godziny grania komfortowymi.