Jak kupić dobry smartfon?

Posted on : by : Serwisant

Nowoczesne telefony komórkowe są na tyle zaawansowane technicznie, że od dawna już nie przypominają starych, dobrze wszystkim znanych modeli. Mało tego, zmieniły one nawet nazwę, ponieważ dzięki bardzo zaawansowanym funkcjom zyskały miano smartfonów. Niestety smartfony mają to do siebie, że w wyniku znacznego rozwoju możliwości, mało kto potrafi obecnie bez problemu kupić odpowiedni model. W dzisiejszym świecie kupno telefonu wymaga tyle samo wiedzy technicznej, co kupno komputera.

Kwestia ekranu

Choć może się to wydawać mało intuicyjne, to jednak zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wyboru nowoczesnego smartfona jest wybranie jego ekranu. Nie chodzi tu jednak o jego rozdzielczość, ponieważ obecnie większość modeli to pełne Full HD, lecz o przekątną.

Wielkość wyświetlacza to zawsze wielkość całego telefonu. Oznacza to, że jeśli wybierze się telefon o zbyt dużym ekranie, może okazać się on za duży np. do włożenia do kieszeni. Z drugiej jednak strony wybranie małego wyświetlacza będzie utrudniało wykorzystywanie zaawansowanych funkcji telefonu.

Kwestia podzespołów

Gdy już będzie się miało określona wielkość wyświetlacza, następnie należy przejść do wyboru szybkości działania telefonu. A szybkość oczywiście określają zastosowane w nim podzespoły.

Nie ma jednak potrzeby znać ich wszystkich, ponieważ w ogromnej większości albo zupełnie nic one nie powiedzą użytkownikowi, albo też będą się powtarzały, w co drugim telefonie.

Jak zatem określić szybkość działania smartfona? Najlepiej jest to zrobić ceną. Tanie modele, które kosztują poniżej 500 zł, będą z całą pewnością utrudniały codzienne korzystanie z takiego urządzenia. Modele, którymi najlepiej się zainteresować, gdy chce się mieć telefon szybki i komfortowy, lecz nie kosztujące zbyt dużych pieniędzy, powinny kosztować koło 1500 zł.

A co z baterią?

Na sam koniec warto pozostawić sobie wybór pojemności baterii. Nie jest to zbyt ważny parametr, ponieważ w większości przypadku, tak czy inaczej, konieczne będzie wykorzystywanie dodatkowego power banku, ponieważ bateria z całą pewnością okaże się zbyt mała. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę, czy może nowy model od jakiegoś producenta nie posiada większej niż standardowe baterie.

Ofertę sprzedażową z smartfonami można znaleźć w tym miejscu.