ile kosztuje sklep internetowy

Ile kosztuje sklep internetowy

Posted on : by : Serwisant

Zastanawiasz się ile kosztuje sklep internetowy? Cena założenia strony dla biznesu e-commerce zależy tak naprawdę od wielu czynników. Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 

Koszty założenia sklepu internetowego

Dla skutecznej sprzedaży w Internecie niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie. To ma kluczowe znaczenie przy kalkulacji kosztów prowadzenia sklepu internetowego. Szukając rozwiązania, należy wziąć pod uwagę specyficzne wymagania, a w szczególności oczekiwania co do wyglądu witryny, funkcje, czy integracja z operatorami płatności i kurierami. Dodatkowe wydatki, z jakimi trzeba się liczyć to także zakup domeny, certyfikatu SSL, a potem koszt copywritingu, czy usług SEO.

Hosting 

Jest to kluczowy element cennika. Jego cena zależy od wielkości sklepu, indywidualnych oczekiwań, a także możliwości finansowych.

ile kosztuje sklep internetowy
  1. Hosting współdzielony polega na hostowaniu danej witryny na serwerze z innymi witrynami internetowymi. Ta opcja jest tańsza, ale oznacza również, że nie możliwości własnej konfiguracji mocy obliczeniowej, ilości pamięci i miejsca na dysku. Wiele witryn korzysta z tych samych zasobów.
  2. Hosting dedykowany polega na hostowaniu sklepu na serwerze przeznaczonym tylko i wyłącznie dla Twojego sklepu. Ta opcja wiąże się z wyższymi kosztami i wymaga wiedzy technicznej, ponieważ trzeba samodzielnie konserwować serwer.

Jeśli prowadzisz mały sklep e-commerce, zawsze warto zacząć od hostingu współdzielonego i nie rzucać się na głęboką wodę. Pozwoli to obniżyć koszty, a wraz z rozwojem biznesu, wzrostem sprzedaży i ilości produktów można zawsze przejść na hosting dedykowany.