Czemu zamienniki tuszów są tańsze od oryginalnych?

Posted on : by : Serwisant

Każdy posiadacz drukarki, z pewnością nie raz zastanawiał się skład tak duże dysproporcje pomiędzy ceną tuszów oryginalnych a zamienników przeznaczonych do drukarek. Chociaż odpowiedź w tym wypadku nasuwa się sama, bo pewnie chodzi o ich jakość, to wcale nie jest tak oczywista.

Oryginalny tusz do drukarki hp

Decydując się na zakup oryginalnych tuszów do drukarki hp można mieć pewność, że sprzęt będzie działał, jak należy i na pewno nie ulegnie awarii. Kluczowe jest to, aby dobrać tusz do modelu urządzenia, jakim się dysponuje. Oryginalne tusze to większa wydajność, gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności produktu. Niestety czasami koszty oryginalnych tuszów są wysokiej, a wiadomo, że każdy chce zaoszczędzić na takich rzeczach.

Zamienniki nie są takie złe

Bardzo dużo osób decyduje się na korzystanie z zamienników tuszów do drukarki hp, bo po prostu są dużo tańszej. Co ciekawe, niektóre tusze są tańsze, nawet o 80%, czyli bardzo dużo. Czemu taka różnica w cenie? Na pewno chodzi o jakość, bo niektóre zamienniki są fatalne, niemniej jednak można spotkać też takie, które jakością nie ustępują tym oryginalny i warto mieć to na uwadze. W tym więc rzecz? Chodzi o to, że tusze sygnowane logiem znanej marki są promowane i reklamowane, co pochłania dużo pieniędzy, takie koszty są po porosty wliczane w cenę atramentów. Jak widać nie zawsze wyższa cena oznacza lepszą jakość. Na rynku można znaleźć obecnie bardzo duży wybór zamienników tuszów do drukarki hp, które są skuteczne i oferują dobrą jakość wydruku – www.drtusz.pl. Jeżeli zatem komuś nie zależy na tym, aby korzystać koniecznie z oryginalnego produktu, to można pokusić się i przetestować taki zamiennik.

Na cenę tuszów do drukarek wpływa wiele czynników takich jak logo marki, pojemność, model urządzenia, do którego są dedykowane. Najlepiej wybierać takie tusze, które gwarantują długie i dobrej jakości drukowane bez żadnych problemów. Wcześniej warto sprawdzić informacje w sieci, tam są dostępne recenzje oraz opinie o modelach drukarek i tuszach dedykowanych.